•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 294
     کد: 5596
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

     ایمیدرو برای معادن بخش خصوصی483 دوره آموزشی برگزار کرد

     ایمیدرو طی 2 سال اخیر (94 و 95)، 483 دوره آموزشی برای معادن بخش خصوصی در حوزه کارگری و کارشناسی برگزار کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شمس الدین سیاسی راد مدیر آموزش، پژوهش و فناوری این سازمان با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: ایمیدرو با هدف ارتقای سطح آموزشی و ایمنی نیروهای فعال معادن بخش خصوصی، دوره های آموزشی مختلفی را با همکاری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها، سازمان نظام مهندسی معدن و سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور طی سال های دو سال اخیر برگزار کرد.

     وی ادامه داد: طی این مدت، در مجموع، 13 هزار و 950 نفر در این کلاس ها شرکت کرده و آموزش دیده اند. این دوره ها به درخواست کمیته مشترک متشکل از سازمان های یاد شده و در محل سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها یا در محل معادن برپا شد.

     مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه آموزش های نیروی انسانی معادن بخش خصوصی در حوزه کارگری و کارشناسی برگزار شده است، تصریح کرد: طی 2 سال گذشته، 312 دوره در سطوح «کارشناسی» شامل اصول تهیه طرح های اکتشافی، آموزش مسئولان فنی اکتشافی با قوانین معدنی، اصول سرپرستی معادن، آشنایی با قوانین کاربردی معادن از اکتشاف تا بهره برداری، آتشباری در معادن، مدیریت و کنترل پروژه، اصول بازرسی در معادن، روش های محاسبه اقتصادی طرح، آشنایی مسئولان فنی اکتشاف با فعالیت های معدنی، کارگاه آشنایی با GPS، آشنایی با روش های نمونه برداری عمومی، روش های استخراج معادن زیرزمینی زغال سنگ، کارگاه آشنایی با مبانی GIS و آشنایی با قوانین و مقررات حوزه اکتشاف برگزار شد.

     دوره های کارگری

     وی ادامه داد: در سطوح کارگری نیز 171 دوره مطابق با استاندارد شایستگی سازمان فنی و حرفه ای با موضوع رعایت نکات ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی در معادن روباز (معادل 24 ساعت برای هر دوره) و معادن زیر زمینی (معادل 32 ساعت برای هر دوره) برگزار شد.

     سیاسی راد خاطرنشان کرد در مجموع، طی 2 سال اخیر 348 هزار و 800 نفر ساعت در معادن بخش خصوصی آموزش دیده اند که از این میزان آموزش، 250 هزار و 200 نفر ساعت در سطوح کارشناسی و 98 هزار و 600 نفر ساعت در سطوح کارگری بوده که حدود یک سوم از این دوره های در بخش کارگری برگزار شده است.

     وی افزود: ایمیدرو طی سال های دو سال گذشته، 5 میلیارد و 940 میلیون ریال برای آموزش معادن بخش خصوصی هزینه کرده است.