•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 353
     کد: 5604
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۲/۱۹

     آغاز عملیات اجرایی طرح تیتاتیوم از امروز

     مجری طرح تیتانیوم خبر داد: عملیات اجرایی این طرح از امروز 19 اردیبهشت ماه آغاز می شود.
     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، بهروز رادفر تصریح کرد: با تسطیح زمین و فنس کشی محل احداث کارگاه ها پروژه های کنسانتره و سرباره ، عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.

     وی با تاکید بر اینکه حمایت مستمر ایمیدرو سبب فعال شدن این طرح و رسیدن به مرحله آغاز عملیات اجرایی شده است گفت: هدف از اجرای این طرح احداث کارخانه های "تولید کنسانتره تیتانیوم به ظرفیت تولید 130هزار تن" و "تولید سرباره تیتانیوم به ظرفیت تولید 70هزارتن" است.

     مراسم کلنگ زنی این پروژه از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور انجام شده بود. فعال شدن این طرح پس از دهه ها معطلی، از جمله برنامه های ایمیدرو در دولت یازدهم بود که در نهایت عملی شد. ایران از معدود کشورهایی است که معدن تیتانیوم در اختیار دارد که به تازگی توانایی تولید کنسانتره و سرباره، پیگمنت و حتی تولید فلز تیتانیوم را کسب کرده است.

     ذخیره معدن تیتانیوم کهنوج در جنوب استان کرمان،٤٠٠ میلیون تن ذخیره معدنی قطعی دارد و با ادامه فعالیت های اکتشافی پیش بینی می شود، ذخایر بیشتری کشف شود. طبق برآوردها در این منطقه تا ٣٥ الی ٤٠ سال آینده ذخیره تیتانیوم وجود دارد.

     گالری
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: