•    
    
    • کلید واژه ها : زغالسنگ -
      
     تعداد بازدید: 452
     کد: 5721
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

     میزان تولید زغالسنگ به 67 سال پیش برگشت

     وب سایت بی پی گلوبال از کاهش 6.2 درصدی تولید جهانی زغالسنگ در سال گذشته میلادی خبرداد. این میزان برابر با تولید 67سال پیش است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، وب سایت BP Global که سالانه گزارش آماری انرژی جهان را ارائه می دهد در گزارش اخیر خود از کاهش تولید جهانی زغالسنگ به سه میلیارد و 654میلیون و 600 هزار تن یعنی به کمترین میزان از سال 1950 خبر داد.

     کاهش 19 درصدی تولید زغالسنگ در امریکا و 7.9درصدی در چین از دلایل افت تولید جهانی ذکر شده است.

     کاهش 1.7 مصرف و نقش انرژی های نو

     مصرف زغالسنگ برای دومین سال متوالی کاهش یافت به طوری که به اندازه مصرف سال 1970 یا 47 سال پیش رسید. همچنین کاهش 1.7 درصدی زغالسنگ سهم این ماده معدنی را در تولید برق در جهان به 28.1 کاهش داد تا به کمترین میزان از سال 2004 برسد.

     کاهش 8.8درصدی و 1.6درصدی مصرف این ماده معدنی در امریکا و چین منجر به افت مصرف جهانی زغالسنگ شد.

     در گزارشی از مرکز اطلاعات انرژی امریکا (EIA)، مصرف زغالسنگ این کشور در سال گذشته میلادی 677 میلیون تن اعلام شده که کمترین میزان مصرف از سال 1984 است.

     گزارش سالانه BP تحت عنوان"بررسی آماری انرژی جهان"نشان می دهد که میزان تغییر در بازار جهانی انرژی با افت قیمت گاز طبیعی و منابع تجدیدپذیر همچون باد و خورشید نقش زغالسنگ در تولید برق به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

     وب سایت ماینینگ نیز در گزارشی از کاهش معادل 33.4میلیون تن نفت در تقاضای زغالسنگ در امریکا طی سال گذشته میلادی خبر داد. در حالی که روند مصرف این ماده معدنی در جهان رو به کاهش بوده ، طی سال 2016 مصرف زغالسنگ در ایران با 4.3درصد افزایش به 1.7میلیون تن رسید.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: