•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 186
     کد: 5920
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

     توجه به اصول حاکمیت خوب عامل دستیابی به کسب و کار پایدار خواهد بود

     عضو شورای علمی انجمن حسابداران خبره با ارایه مطالبی در زمینه حاکمیت شرکتی در عصر جهانی سازی گفت: اقتصاد دانش محور ،الحاق سازمان تجارت جهانی،پیوند دانشگاه با بخش صنعت و همچنین تقویت کار تیمی از از جمله الزامات جهانی در توسعه اقتصادی است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، غلامحسین دوانی در نخستین نشست مدیران ایمیدرو در سال 96 اظهار کرد: برای یک کسب کار پایدار هیچ چیزی مناسب تر از اصول حاکمیت خوب که همانا پاسخگویی،شفافیت و مسوولیت اجتماعی است،نمی باشد.

     وی در تعریف نوین حکومت مداری اعلام کرد: حکومت داری صرفا شامل دولت نمی شود بلکه بخص خصوصی و افراد و گروه های جامعه مدنی را نیز در بر می گیرد و سیستم ها، رویه ها و فرآیندهایی که به نوعی در امر برنامه ریزی،مدیریت و تصمیم گیری دخیل هستند را نیز شامل می شود.

     دوانی در تعریف پیش شرط های توسعه کسب و کار اظهار کرد:بازنگری مجدد قانون اساسی و اصل۴۴، طراحی نقشه راه سرمایه گذاری و اَشتغال، طراحی و تدوین نقشه جامع اموزش و اشتغال و بازنگری قانون تجارت از ضروریات توسعه کسب و کار می باشد که در مدیریت کلان اقتصاد باید مورد توجه مدیران ارشد کشور باشد.

     کلید واژه ها : کسب و کار -