•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 245
     کد: 6194
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

     بازدید گروهی از کارکنان ایمیدرو از پیشرفته ترین کارخانه زغالشویی کشور

     گروهی از کارکنان ایمیدرو از پیشرفته ترین کارخانه زغالشویی کشور واقع در مجتمع زغال سنگ البرز مرکزی (زیرآب) دیدن کردند.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در این برنامه که از سوی روابط عمومی ایمیدرو برگزار شد،13 نفر از کارکنان ایمیدرو ضمن بازدید از کارخانه زغالشویی البرز مرکزی با ویژگی های فنی این کارخانه آشنا شدند.

     شرکت زغال سنگ البرز مرکزی دارای کارخانه زغالشویی،آزمایشگاه زغال در مجاورت کارخانه(در منطقه انجیرتنگه)، سایت اداری در منطقه آزادمهر و یک مجتمع آموزشی _رفاهی در خزرآباد (ساری) است.

     مرتضی صادق نژاد، مدیرکارخانه زغالشویی البرز مرکزی گفت: زغال سنگ تولیدشده این کارخانه از طریق حمل و نقل ریلی و جاده ای به کارخانه ذوب آهن اصفهان و کک سازی زرند ارسال می شود.

     وی افزود: ظرفیت تولید این کارخانه 350 هزار تن است که سالانه با خوراک 500هزار تن زغال سنگ خام تولید می شود.

     صادق نژاد تصریح کرد: از جمله ویژگی های کارخانه جدید زغالشویی البرز مرکزی تولید باطله خشک دارای حاوی مواد شیمیایی کم و عدم تولید پساب صنعتی است که منجر به کاهش آلودگی زیست محیطی می شود.

     کارخانه زغالشویی البرز مرکزی پیشرفته ترین کارخانه زغالشویی کشور است که فروردین ماه امسال همزمان با سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان مازندران طی ویدئوکنفرانسی توسط حسن روحانی به بهره برداری رسید. در مراسم افتتاح این کارخانه رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرعامل شرکت زغال سنگ البرز مرکزی، فرماندار سوادکوه، نماینده مردم سوادکوه، امام جمعه و برخی مقامات دولتی و انتظامی سوادکوه حضور داشتند.

     کلید واژه ها : زغالشویی ایمیدرو -
     گالری