•    
    
    • کلید واژه ها : بورس -
      
     تعداد بازدید: 224
     کد: 6456
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
     کرباسیان تاکید کرد

     استفاده از ابزار بورس برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی

     رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: باید از ابزار بورس برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی استفاده کرد.
     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب گفت: بخش خصوصی به دلیل ریسک زیاد در بخش معدن، زیاد وارد سرمایه گذاری ها نمی شود و درنتیجه برای کاهش ریسک، باید دولت در این موضوع ورود کند.
     وی ادامه داد: در حال حاضر، در مناطق مختلف نظیر لرستان، آذربایجان غربی و کهکیلویه و بویر احمد طرح ها تعریف شده اند که نیازمند استفاده از ابزار بورس برای توسعه این طرح ها و نیز ایجاد طرح های جدید است.
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به نقش بورس در توسعه کشور گفت: چاپ اوراق مشارکت ارزی و ریالی، صندوق پروژه فروش کل محصولات در بورس کالا و حمایت از شرکت های سهامی عام و پذیرش آنها در بورس، به سلامت اقتصادی و توسعه کشور کمک می کند که بورس در این زمینه نقش پررنگی دارد.
     وی ادامه داد: اگر خواستار توسعه سیستم بانکی هستیم، باید بورس ما جسورتر، باشهامت بیشتر و با تصمیم گیری بهتر کار خود را انجام دهد و باید دولت هم در این زمینه به کمک بورس آید. البته باید ریسک آن را هم بپذیرد.
     کرباسیان با بیان اینکه سرمایه معدنی ایران قبل از سال 93، حدود 700 میلیارد دلار بوده است، گفت: این عدد تقریبی است و پیش بینی ما این است که با اکتشافات جدید، این عدد می تواند به 2 برابر برسد.
     وی ادامه داد: فعالیت های اکتشافی انجام شده تاکنون اغلب رو زمینی بوده و بالاترین عمق معادن اکتشافی، 300 متر است که به معادن زغال سنگ تعلق دارد.
     منبع: نشریه بازار و سرمایه
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: