•    
    
    •  
     تعداد بازدید: 824
     کد: 717
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
     مدیر عامل:

     راه اندازی 3 طرح صنایع معدنی در چادرملو تا سال 95

     مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از راه اندازی 3 طرح صنایع معدنی در این مجتمع تا پایان سال 95 خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمود نوریان با بیان این مطلب گفت: شرکت چادرملو با هدف افزایش تولید، ایجاد ارزش افزوده در محصولات و توسعه منطقه، طرح های «احداث کارخانه احیای مستقیم و فولاد چادرملو»، «احداث نیروگاه 500 مگاواتی» و «احداث کارخانه فولاد و نورد ابرکوه» را با مجموع سرمایه گذاری 32هزار میلیارد و 690 میلیون ریال به اجرا در آورده است.

     وی افزود: در طرح احداث کارخانه احیای مستقیم و فولاد چادرملو، سالانه یک میلیون تن برای واحد «فولاد سازی» و یک میلیون و 550 هزار تن برای واحد «احیا» ظرفیت پیش بینی شده است که به ترتیب در سال 93 و 94 راه اندازی می شوند.

     مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه طرح احداث نیروگاه گازی در 3 فاز اجرایی شده، تصریح کرد: فاز نخست طرح (واحد گازی اول)،  در تیر و فاز دوم آن (واحد گازی دوم)، در شهریور امسال راه اندازی و در شبکه سراسری قرار گرفت، فاز سوم (واحد بخار) نیز در نیمه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.  

     وی ادامه داد: طرح تولید فولاد و نورد ابرکوه نیز با ظرفیت 550 هزار تن محصولات نورد و 600 هزار تن فولاد خام به ترتیب تا پایان سال 93 و 95 به بهره برداری خواهند رسید.

     نوریان با اشاره به طرح های آتی شرکت چادرملو خاطرنشان کرد: «احداث کارخانه  2.5 میلیون تنی گندله سازی»، «افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان از 3.4 میلیون تن به 4 میلیون تن» و «احداث 2 واحد نورد با ظرفیت سالانه یک میلیون و 100 هزار تن» از طرح های جدید این شرکت است که طی سال های 95 و 96 راه اندازی خواهند شد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: