•    
    
    • صنایع معدنی
     بیشترین نرخ رشد بهره وری انرژی مربوط به صنایع تولید زغال است
     رییس سازمان ملی بهره وری ایران اعلام کرد: بیشترین نرخ رشد بهره وری انرژی در سال های 83 تا 90 مربوط به صنایع تولید زغال ، پالایشگاه های نفت و سوخت های هسته ای بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۸  
     استراتژی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی متناسب با راهبردهای ایمیدرو است
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران(ایمپاسکو)، خبر داد: استراتژی این شرکت متناسب با استراتژی ایمیدرو تدوین شده و به زودی ارائه می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۷  
     حضور سه کنسرسیوم در طرح گندله سازی و کنسانتره سنگان
     معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت های توانمند فنی و مالی بخش خصوصی داخلی و خارجی که برای مشارکت در طرح احداث کارخانه گندله سازی و کنسانتره سنگان در قالب کنسرسیوم اعلام آمادگی کرده بودند، ارزیابی و سه کنسرسیوم دارای صلاحیت لازم برای شرکت در بررسی نهایی و پیشنهاد قیمت دعوت شدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۶  
     سرمایه گذاری 80 درصد منابع ایمیدرو در طرح های توسعه ای
     معاون وزیر و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: بیش از 80 درصد منابع مالی این سازمان در سال 92 در طرح های توسعه ای سرمایه گذاری شده است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر مهدی کرباسیان در جمع اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های تدوین شده ایمیدرو برای سال 93 نسبت به عملکرد 92 رشدی معادل 2.5 برابر دارد که تحقق آن نیازمند تامین بودجه است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۵  
     دو طرح توسعه کنسانتره مس آذرماه افتتاح می شود
     دو کارخانه تولید کنسانتره مس در مجموع به ظرفیت تولید 300 هزار تن تا آذر ماه امسال وارد مدار تولید می شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۴  
     معرفی فولادهرمزگان به عنوان صادرکننده نمونه
     همزمان با روز ملی صادرات طی آئین ویژه ای که با حضور معاون امور استان های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، مدیرکل خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران و استاندار هرمزگان و تعدادی از مقامات بخش های دولتی و خصوصی حوزه صادرات برگزار شد، شرکت فولادهرمزگان درهرمزگان به عنوان صادرکننده نمونه، نشان صادراتی را دریافت نمود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۴  
     طرح های جدید فولاد، خام فروشی سنگ آهن را محدود می کند
     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: با راه اندازی طرح های فولادی، صادرات سنگ آهن تولید داخل به صورت خام کاهش می یابد و شرکت های فولادی، مصرف کننده عمده این ماده معدنی خواهند بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۲  
     مجتمع طلای زرشوران چهره منطقه را دگر گون می کند
     مجتمع معدنی و صنعتی زرشوران تولید کننده دو فلز ارزشمند طلا و نقره مراحل پایانی پیش تولید و آزمایشی راپشت سر گذاشته و با نصب و تحویل بخشهای مربوط به فیلتراسیون، آماده بهره برداری است و و به زودی با حضور مقامات رسمی کشور افتتاح خواهد شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۰۱  
     تولید فولاد خام ایران رکورد جدیدی را به ثبت رساند
     بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، فولاد خام ایران رکورد جدیدی را در تولید به ثبت رساند.به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سایت انجمن جهانی فولاد گزارش کرد: ایران در 9 ماهه سال 2014 با 6.6 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، 12 میلیون و 66 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید این محصول در 9 ماهه 2013، 11 میلیون و 318 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۳۰  
     فولاد «قائنات» و «سبزوار» در مرحله فراخوان برای واگذاری
     رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: طرح های فولاد «قائنات» و «سبزوار» در مرحله فراخوان برای واگذاری قرار دارند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۷/۲۹