•    
    • صنایع معدنی
     ایمیدرو برای معادن بخش خصوصی483 دوره آموزشی برگزار کرد
     ایمیدرو طی 2 سال اخیر (94 و 95)، 483 دوره آموزشی برای معادن بخش خصوصی در حوزه کارگری و کارشناسی برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸  
     انعقاد قرارداد 1002 میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس
     مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس از انعقاد یک قرارداد سرمایه گذاری حدود 1002میلیارد ریالی در حوزه صادرات مواد نفتی با یک شرکت داخلی خبر داد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۳  
     اتحاد ایران و ایتالیا برای توسعه صنعت فولاد/ برجام به فولاد رسید
     نخستین طرح سرمایه گذاری خارجی در صنایع معدنی (حوزه فولاد) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو افتتاح شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲  
     حضور کرباسیان در افتتاح مرکز تولیدی و خدماتی دانیلی پرشیا
     مرکز تولیدی و خدماتی شرکت دانیلی پرشیا Danieli Persia در شهرک صنعتی اشتهارد امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو افتتاح می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲  
     رتبه اول و دوم مبادلات بورس کالا در اختیار فلزات و مواد معدنی
     بورس کالای ایران در گزارشی ،آمار مبادلات انجام شده در سه ماهه پایانی سال 95 را منتشر کرد که طی آن بخش فلزات و محصولات معدنی در رتبه اول و دوم در ارزش و حجم مبادلات قرار گرفتند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱  
     ایجاد بیش از 4800 شغل در سال 96 توسط ایمیدرو
     رئیس هیات عامل ایمیدرو از ایجاد بیش از 4800 شغل در بخش معدن و صنایع معدنی توسط این سازمان طی سال 96 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب گفت: از جمله اولویت های ایمیدرو در سال 96، اتمام پروژه های نیمه تمام و ایجاد اشتغال و تولید در راستای تحقق شعار سال (اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال) است و درنتیجه طی سال جاری، با بهره برداری از طرح های بخش معدن و صنایع معدنی یا توسعه طرح های زیرمجموعه، 4822 نفر به طور مستقیم به کار مشغول خواهند شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱  
     چین تولید مس را به بالاترین حد 15 ماه اخیر رساند
     مجله متال بولتن از افزایش تولید مس چین به بالاترین میزان 15 ماه گذشته خبر داد. رشد قیمت در سه ماهه اول 2017 شرکت های چینی را ترغیب به افزایش تولید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از مجله متال بولتن، افزایش قیمت مس و همچنین رشد واردات سنگ و کنسانتره مس به این کشور منجر به افزایش تولید مس تصفیه شده در چین شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۱۰  
     بیشترین اکتشاف معادن در دولت تدبیر و امید انجام شد
     وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: بیشترین اکتشاف معادن در دولت تدبیر و امید انجام شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نسوازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مهندس محمد رضا نعمت زاده در سخنان کوتاهی در آیین رسمی افتتاح کارخانه فولادسازی شماره دو خراسان(طرح تولید شمش)، تکمیل زنجیره تولید معادن را یکی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: مقام رهبری نیز به کرات تاکید کردند که از صدور مواد خام تا جایی که ممکن است، جلوگیری و آن ها را به محصولات نهایی با ارزش افزوده بیشتر تبدیل کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹  
     8 کشور، برترین تولیدکننده لیتیوم شدند
     8 کشور به عنوان برترین تولیدکنندگان لیتیوم معرفی شده اند. تولید جهانی این ماده با ارزش معدنی در سال 2016 با 12 درصد رشد نسبت به سال گذشته به 35 هزار تن افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی جهان به نقل از وب سایت Investing newsتولید جهانی لیتیوم در سال گذشته میلادی به 35 هزار تن رسید که کشورهای استرالیا، شیلی و آرژانتین پیشتاز این عرصه بودند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹  
     تولید 18.4میلیون تن شمش فولاد طی سال 95
     فولادسازان کشور طی سال 95 با افزایش 11 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال 94، بیش از 18.4 میلیون تن فولاد خام تولید کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان اسفند گذشته، 18 میلیون و 466 هزار تن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 94، 16 میلیون و 656 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹