•    
    • صنایع معدنی
     کارخانه آهن اسفنجی فولاد شادگان در مسیر راه اندازی قرار گرفت
     مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران اعلام کرد: تجهیزات طرح استانی فولاد شادگان ( استان خوزستان) به طور کامل نصب شده و اکنون در مرحله تست تجهیزات قرار دارد که امیدواریم واحد تولید آهن اسفنجی آن را اسفند ماه امسال افتتاح کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰  
     استفاده حداکثری از منابع بخش خصوصی در اجرای طرح ها
     رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: تدوین بسته های تامین مالی پایدار برای تمام طرح های توسعه ای در دست اجرا با حداقل وابستگی آنها به منابع داخلی ایمیدرو از اولویت های سال 96 است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹  
     کرباسیان: تشکل های معدنی فعال تر عمل کنند
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تشکل های معدنی و صنایع معدنی در تدوین برنامه ها و تصمیم گیری های دولت فعال تر عمل کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در میزگرد «فرصت ها و چالش های پیش روی صنعت فولاد در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» گفت: ما دولتی ها باید در تدوین سیاست های کلان به تصمیمات کارشناسی تشکل های معدنی و صنایع معدنی توجه کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     ادعای دو موسسه: چین ظرفیت تولید فولاد را افزایش داده است
     در حالی که تصور می شد چین ظرفیت تولید فولاد خود را در سال 2016 کاهش داده، اما دو موسسه در چین و هلند، مدعی شده اند که ظرفیت واقعی فولاد چین در سال 2016 افزایش داشته است. ​به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت هندی ایندیَن اکسپرس ، چین در نظر داشت طی یک برنامه پنج ساله به منظور مقابله با مازاد عرضه و رعایت مسائل زیست محیطی ، ظرفیت تولید سالانه فولاد خام را به میزان 150میلیون تن کاهش دهد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     نعمت زاده : باید به سمت تولید فولادهای خاص برویم
     وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد : باید به سمت تولید فولادهای خاص و آلیاژی برویم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا نعمت زاده در هفتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران افزود: در حال حاضر 1.6 میلیارد تن فولاد در جهان تولید می شود که سهم ایران از این میزان یک درصد است که رسیدن به 2 درصد تولید، کار سختی نیست، اما اگر بخواهیم به 10 درصد برسیم، باید در بازار رقابتی تلاش کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     برای صادرات فولاد در برنامه 1404 باید محصول کیفی تولید کنیم
     عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای صادرات 20 تا 25 میلیون تن فولاد در برنامه 1404 باید محصول کیفی و استاندارد تولید کنیم. به گزارش روابط عمومی معادن و صنایع معدنی ایران، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری، در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان ها می فرماید اگر قدرت و امکانات دارید در دل آسمان ها و زمین ها نفوذ کنید و کشف کنید نعمات الهی را و بهره برداری کنید از آنها، اما با رمل و جادو و سحر به این نعمات نمی رسید و به این ها دست پیدا نمی کنید مگر با ابزار و اقتدار و امکانات و علم و تکنولوژی.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     کرباسیان: توازن زنجیره فولاد در حال محقق شدن است
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: توازن زنجیره تولید صنعت فولاد در حال محقق شدن است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در «هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» با بیان این مطلب و ضمن قدردانی از حضور حضرت حجت الاسلام ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس اسبق مجلس شورای اسلامی (دوره پنجم) اظهار داشت: در اینجا شایسته و لازم است یاد و خاطره حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، یار دیرین انقلاب و رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشته که سخنان ارزشمند و توصیه های راهبردی را در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ( آذر ماه 95) ارائه فرمودند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     سوجیتز ژاپن، مطالعات فنی و اقتصادی« ورق فولاد چابهار» را برعهده گرفت
     شرکت سوجیتز ژاپن، مطالعات فنی و اقتصادی بخش «ورق فولادی طرح فولاد چابهار» را با امضای تفاهمنامه ای برعهده گرفت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این تفاهمنامه بین کنیچی اومینه (Kenichi Omine) مدیر بخش پروژه ها و زیرساخت های سوجیتز و مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو به امضا رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     ذخایر عناصر نادر خاکی ایران 4برابر می شود
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل هایی که در شناسایی عناصر نادر خاکی ایجاد شده ، ذخایر این مواد معدنی 4برابر می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵  
     تولید شمش خالص آلومینیوم به بیش از 244 هزار تن رسید
     تولید شمش خالص آلومینیوم در 10 ماه منتهی به پایان دی ماه امسال در واحدهای المهدی ، هرمزآل و ایرالکو به 244 هزار و 577 تن رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵