•    
    • صنایع معدنی
     7 میلیارد دلار طرح معدنی و صنایع معدنی زنده شد/ آهن اسفنجی شادگان این هفته افتتاح می شود
     رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: در دولت یازدهم 7 میلیارد دلار پروژه معدنی و صنایع معدنی از سوی این سازمان فعال و 2.3 میلیارد دلار طرح جدید نیز وارد عملیات اجرایی شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۳  
     سهم بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد باید با جذب فناوری های جدید افزایش یابد/ آمادگی برای همکاری متقابل با متخصصان حوزه اتوماسیون
     مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: سهم بخش معدن و صنایع معدنی با جذب فناوری های جدید در اقتصاد باید افزایش یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰  
     بررسی محورهای توسعه معادن و صنایع معدنی در جلسات اقتصاد مقاومتی دولت
     رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از دستور معاون اول رئیس‌جمهور برای بررسی محورهای توسعه معادن و صنایع معدنی در جلسات اقتصاد مقاومتی دولت خبر داد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰  
     تکنولوژی، تامین مالی و ماشین آلات؛ مثلث همکاری معدنی ایران
     مشاور امور بین‌الملل ایمیدرو در مراسم افتتاحیه " اجلاس تکنولوژی در معدنکاری ایران تاکید کرد: تکنولوژی، تامین مالی و ماشین آلات، مثلث همکاری های معدنی ایران با شرکت های خارجی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰  
     معادن کوچک باید تجمیع و کنسرسیوم تشکیل دهند / صادرات فولاد از 200 هزار تن به 6 میلیون تن رسیده است/ سیستم بانکی باید پروانه بهره برداری را به عنوان وثیقه بپذیرد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: قیمت محصولات معدنی در سال جاری روند روبه رشدی داشته؛ اما معادن کوچک باید تجمیع شوند و کنسرسیوم تشکیل دهند تا هزینه‌ها کاهش یابد. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ( 19 تیرماه) با موضوع " خام فروشی مواد معدنی و علت آن" گفت: معادن جایگاه ویژه ای در سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند و تعداد کشورهایی که در دنیا از نعمت معدن برخوردارند زیاد نیستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰  
     PERED انحصار تکنولوژی آهن اسفنجی را شکست
     نخستین میزگرد از سلسله میزگردهای ایمیدرو با موضوع "بررسی تکنولوژی ایرانی آهن اسفنجی PERED" با حضور تعدادی از مدیران عامل شرکت های فولادی و کارشناسان این حوزه برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰  
     افزایش ظرفیت در زنجیره تولید 2 صنعت استراتژیک فولاد و مس
     میزان ظرفیت تولید در زنجیره 2 صنعت استراتژیک «فولاد» و «مس» طی شهریور 92 تا فروردین 96، افزایش قابل توجهی داشته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۹  
     میزگرد بررسی تکنولوژی احیای مستقیم ایرانی؛‌ امروز در ایمیدرو
     میزگرد بررسی تکنولوژی احیای مستقیم ایرانی،‌ امروز دوشنبه در ایمیدور با حضور تعدادی از مدیران ارشد صنعت فولاد برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۹  
     عملیات اجرایی بندر پارسیان در ماه آینده آغاز می شود
     رییس هیات عامل ایمیدرو در دیدار با وزیر نفت، با اشاره به جایگاه منطقه ویژه پارسیان، پیش بینی کرد عملیات اجرایی بندر پارسیان در ماه آینده آغاز می شود. وزیر نفت نیز در این نشست مشترک تاکید کرد: از توسعه و سرمایه گذاری در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان حمایت می کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۸  
     فولاد، یک سوم تولیدات را صادر کرد
     میزان تولید فولاد خام کشور طی 2 ماه نخست سال 96، 12 درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۶