•    
    
    • اخبار و اطلاعیه

     تولید سالانه طلای موته 120 کیلوگرم افزایش می یابد
     مدیر مجتمع طلای موته گفت: با راه اندازی طرح استحصال طلا از مواد معدنی کم عیار، میزان تولید سالانه این مجتمع 120 کیلوگرم افزایش می یابد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حمید منتظری با بیان این مطلب گفت: شرکت طلای موته با هدف توسعه زیرساخت ها و تولید، طرح های مختلفی را به مرحله اجرا در آورده که از جمله طرح های مهم آن، استحصال طلا از مواد معدنی کم عیار با روش «هیپ لیچینگ» است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۲۱  
     احداث صنعت اعتبار بالایی برای ساخت کارخانه های سیمان دارد
     معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: شرکت احداث صنعت با تجربه ساخت، احداث و راه اندازی ۱۱ کارخانه سیمان در داخل کشور و احداث ۲ کارخانه در خاورمیانه و آمریکای جنوبی، برند معتبری در ساخت کارخانه های سیمان است و کشور باید از ظرفیت های آن بهره مند شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۲۰  
     سرانه مصرف فولاد در ایران 234 کیلو گرم است
     براساس آمار انجمن جهانی فولاد، متوسط مصرف سرانه فولاد در کشورهای صنعتی جهان در سال 2013 بالغ بر 300 کیلو گرم بود که فاصله ایران با این میزان 66 کیلو گرم است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۹  
     بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو از شرکت ذوب آهن اصفهان
     دکتر مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در بازدید از شرکت ذوب آهن اصفهان، از طرح های توسعه ای آن از جمله چگونگی پیشرفت عملیات اجرایی خط تولید ریل راه آهن در این شرکت بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در این دیدار اردشیر سعد محمدی، مدیر عامل ذوب آهن در گزارشی، فعالیت های این شرکت را در زمینه کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری مواد اولیه، انرژی، آب و منابع انسانی تشریح کرد و افزود: به رغم همه مشکلات اقتصادی، طرح های توسعه شرکت ذوب آهن همچنان ادامه دارد. وی افزود: تولید فولاد خام در ذوب آهن 42 درصد افزایش داشت و در تولید محصول، این افزایش به 19 درصد رسیده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۹  
     فعالیت شرکت مس به صورت هلدینگ، موجب خروج از انحصارگرایی است
     معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: فعالیت شرکت ملی صنایع مس به صورت هلدینگ، موجب خروج آن از انحصارگرایی شده و توسعه این صنعت را به همراه دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۹  
     کرباسیان: فولاد مبارکه پیشران سرمایه گذاری ها در صنعت فولاد است
     معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: مجتمع فولادمبارکه پیشران سرمایه گذاری ها در صنعت فولاد کشور است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۸  
     تولید آزمایشی کارخانه جدید نورد یونی استیل کویت آغاز شد
     تولید آزمایشی کارخانه جدید نورد یونی استیل کویت با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ کارخانه جدید این مجتمع (نورد شماره 2) از ظرفیت تولید سالانه 240 هزار تن محصولات نوردی برخوردار و قادر است محصولاتی در سایزهای 8 تا 40 اینچ تولید کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۷  
     عظیم ترین طرح های تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان اجرا می شود
     4 گروه سرمایه گذاری، عظیم ترین طرح های تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در ایران را در معادن سنگان اجرا می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۶  
     اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار برای اکتشاف معادن / مذاکره با روس‌ها برای اکتشاف 7 هزار کیلومتر مربع معادن
     معاون وزیر و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار برای اکتشاف معادن خبر داد و گفت: استان کرمان و جنوب یزد پتانسیل معدنی بالایی دارند و برای اکتشاف 7 هزار کیلومتر مربع در حال مذاکره با روس ها هستیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۵  
     لزوم تخصیص ارز مبادلاتی به فولادسازهای مستقر در مناطق ویژه اقتصادی
     مدیر عامل شرکت فولادهرمزگان گفت: این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار گرفته، متاسفانه ارز مبادلاتی دریافت نمی کند و این باعث مشکلات عدیده ای شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۳/۰۸/۱۵