•    
    • معادن
     رشد 5 درصدی تولید سنگ آهک پیربکران
     میزان تولید این مجتمع طی 10 ماهه سال جاری نسبت به برنامه، 5 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت،‌ با بیان این مطلب تصریح کرد: مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال، یک میلیون و 130 هزار و 404 تن آهک تولید کرد که نسبت به برنامه تولید (یک میلیون و 80 هزار تن)، حدود 50 هزار و 404 تن بیشتر افزایش تولید داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     شرکت های بزرگ سنگ آهن 21.7 میلیون تن کنسانتره تولید کردند
     میزان تولید سنگ آهن خام و کنسانتره شرکت های بزرگ معدنی طی 10 ماهه امسال، به ترتیب 7 و 2درصد رشد یافت. طی این مدت 27.7 میلیون تن سنگ آهن خام و 21.7 میلیون تن سنگ آهن کنسانتره تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     اجرای 24 طرح توسعه ای توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: 24 طرح توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و ایمپاسکو تحت مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری طرح های فعال شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بیش از70 هزار میلیارد ریال است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر آغاز شد
     کلنگ طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر در استان لرستان با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، مقامات استانی و نمایندگان مجلس به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با گرامیداشت دهه مبارکه فجر و یاد امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ظرفیت تولید سالانه طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر 150 هزار تن در سال است، گفت: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و ایمیدرو انجام می شود و در راستای سیاست های دولت برای استفاده از توانمندی شرکت های داخلی و اقتصاد مقاومتی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     ایران در بخش معدن برندسازی کند
     یک مدرس خارجی گفت: ایران برای موفقیت در کسب و کار بین المللی، در بخش معدن برندسازی کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پرفسور هاپ روئل در سمینار آموزشی کسب و کارهای بین المللی با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران بر خلاف برخی کشورها - همچون هلند که تنها گاز دارد- یکی از غنی ترین کشورها در زمینه مواد معدنی است اما برای موفقیت، باید روش مناسبی برای استفاده از این منابع ارزشمند به کار گیرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     جزئیات فراخوان چهار محدوده اکتشافی ایمیدرو
     مدیر امور اکتشاف ایمیدرو سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان فراخوان 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی‌ آغاز کرده و به زودی نیز پنجمین محدوده اکتشافی برای واگذاری، فراخوان می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغرزاده گفت: در این فراخوان عمومی، محدوده های پهنه پلی متال گلوجه زنجان، پروانه اکتشافی سنگ آهن چاه باشه 1و2 یزد، گواهی کشف آگات شکرآب اصفهان و پروانه اکتشافی طلای نیکوئیه قزوین به واجدان شرایط واگذار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     آغاز عملیات اجرایی طرح آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی فردا با حضور کرباسیان
     طرح «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» فردا با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     خیز مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برای فرآوری عناصر نادر خاکی در 2 حوزه جدید
     سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از خیز این مرکز برای فرآوری عناصر نادر خاکی منطبق بر دستاوردهای جدید اکتشافی طرح عناصر نادر در حوزه های سنگان و ایران مرکزی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با توجه به نیاز روز افزون به عناصر نادر خاکی در صنایع کشور،‌ در سال 93 طرح عناصر نادر خاکی را به طور جدی به اجرا گذاشت و در سال 94، پروژه فرآوری عناصر نادر خاکی را در منطقه ایران مرکزی به دلیل وجود ذخایر مناسب این عناصر، در مقیاس آزمایشگاهی آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     صدور 1644 فقره بیمه نامه معدنی به ارزش 4063 میلیارد ریال
     مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: در 9 ماهه سال جاری 32 فقره بیمه نامه اعتباری بهره برداری و سرمایه گذاری به ارزش 203 میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵  
     فاز شناسایی تمام پهنه ها پایان یافت
     مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: بر اساس نتایج اکتشافات ایمیدرو در پهنه های اکتشافی کشور، فاز شناسایی 100 درصد پهنه ها به اتمام رسیده و در برخی از این پهنه ها، فاز پی جویی و اکتشافات عمومی نیز پیشرفت های مناسبی را طی کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۲