•    
    • معادن
     دنبال عملگرایی در همکاری های معدنی هستیم

     قائم مقام وزیر اقتصاد فنلاند گفت: به دنبال عملگرایی و شفافیت در همکاری های معدنی هستیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پتری پلتونن (Petri Peltonen) قائم مقام وزیر اقتصاد فنلاند با بیان اینکه زمینه فعالیت بسیاری بین ایران و فنلاند وجود دارد، گفت: هدف ما این است که تفاهم های بیشتری امضا و ایجاد شود و ما علاقه مندیم در بسیاری از حوزه ها، همکاری مناسبی با ایران و سایر کشورها داشته باشیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     کرباسیان: از سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن ایران حمایت می کنیم

     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ما طبق قانون حمایت و تشویق سرمایه گذاری خارجی (فیپا)، از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کنیم و سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران نباید نگرانی داشته باشند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در همایش معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با بیان این مطلب اظهار داشت: در قانون اساسی تکلیف شده که به عنوان سازمانی دولتی، باید مشارکت بخش خصوصی را در طرح ها در نظر بگیریم تا شرکت های ایرانی با مشارکت طرف های خارجی فعالیت کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     عزم شرکت های فنلاند و ایران برای توسعه همکاری های معدنی

     شرکت های فنلاندی با حضور دو تن از مقامات عالی آن کشور و رییس هیات عامل ایمیدرو، از عزم خود برای توسعه و تقویت همکاری های معدنی خود با شرکت های ایرانی خبر دادند. این مهم در همایش آشنایی با فرصت های همکاری دو طرف مطرح شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند تا دقایقی دیگر

     گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با حضور مقامات این کشور تا دقایقی دیگر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گردهمایی آشنایی با فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند که از سوی ایمیدرو برگزار می شود، با هدف معرفی ظرفیت های همکاری شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی دو کشور و ارایه پتانسیل های سرمایه گذاری بخش معدن ایران است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     تولید 15.4 میلیون تن شمش فولاد طی 10 ماهه امسال
     شرکت های فولادساز کشور طی 10 ماهه امسال، افزون بر 15.4 میلیون تن فولاد خام(شمش) تولید کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طبق گزارش انجمن فولاد ایران شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی جاری، 15 میلیون و 405 هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (13 میلیون و 959 هزار تن)، 10 درصد رشد نشان می دهد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰  
     تجلیل از خانواده پیشکسوتان معدنی

     امروز در اتاق بازرگانی اصفهان،‌ از خانواده پیشکسوتان معدنی تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که به همت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیری از مادر بزرگوار دکتر کرباسیان تقدیر شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     جذب مشاور خارجی برای بخش محیط زیست در معادن

     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: برای رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی در حوزه معادن،‌ مشاور خارجی جذب کرده ایم تا طرح ها بر اساس ضوابط و استانداردها اجرا شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     برگزاری گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند

     ایمیدرو گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند را با حضور مقامات این کشور برگزار می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گردهمایی آشنایی با فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با هدف معرفی ظرفیت های شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی فنلاند و ارایه ظرفیت های سرمایه گذاری بخش معدن ایران به شرکت های فنلاندی، برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  
     مدل ها و راهکارهای توسعه بخش معدن ایران

     جمعی از اقتصاد دانان در نشستی با رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ با بر شمردن دستاوردهای حوزه مهندسی و تولید،‌ تغییر نگاه در مدیریت و استفاده از مفاهیم روز اقتصادی، مالی و حقوقی را برای توسعه بخش معدن ضروری دانستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳  
     افزایش 15 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ«طبس» و «البرز مرکزی»
     میزان تولید کنسانتره زغال سنگ 2 شرکت طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی 10 ماهه امسال، 15 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان دی، 482 هزار و 150 تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 417 هزار و 751 تن بود. از میزان تولید کنسانتره زغال سنگ امسال، 398 هزار و 895 تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و 83 هزار و 255 تن از سوی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳