•    
    • معادن
     تجلیل از خانواده پیشکسوتان معدنی

     امروز در اتاق بازرگانی اصفهان،‌ از خانواده پیشکسوتان معدنی تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که به همت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیری از مادر بزرگوار دکتر کرباسیان تقدیر شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     جذب مشاور خارجی برای بخش محیط زیست در معادن

     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: برای رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی در حوزه معادن،‌ مشاور خارجی جذب کرده ایم تا طرح ها بر اساس ضوابط و استانداردها اجرا شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     برگزاری گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند

     ایمیدرو گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند را با حضور مقامات این کشور برگزار می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گردهمایی آشنایی با فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با هدف معرفی ظرفیت های شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی فنلاند و ارایه ظرفیت های سرمایه گذاری بخش معدن ایران به شرکت های فنلاندی، برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  
     مدل ها و راهکارهای توسعه بخش معدن ایران

     جمعی از اقتصاد دانان در نشستی با رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ با بر شمردن دستاوردهای حوزه مهندسی و تولید،‌ تغییر نگاه در مدیریت و استفاده از مفاهیم روز اقتصادی، مالی و حقوقی را برای توسعه بخش معدن ضروری دانستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳  
     افزایش 15 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ«طبس» و «البرز مرکزی»
     میزان تولید کنسانتره زغال سنگ 2 شرکت طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی 10 ماهه امسال، 15 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان دی، 482 هزار و 150 تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 417 هزار و 751 تن بود. از میزان تولید کنسانتره زغال سنگ امسال، 398 هزار و 895 تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و 83 هزار و 255 تن از سوی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳  
     بزرگترین معدن روی ایران در مسیر توسعه قرار گرفت
     بزرگترین معدن سرب و روی ایران، با اقدامات انجام شده طی 3 سال گذشته، در مسیر توسعه قرار گرفت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲  
     کاهش 7درصدی نرخ تورم تولید در بخش معدن
     مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن طی یکسال منتهی به فصل پاییز امسال، با کاهش 7درصدی همراه شد. در همین حال در فصل پاییز سال 95، شاخص تورم این بخش نسبت به فصل تابستان 0.8 درصد کاهش یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰  
     رشد 5 درصدی تولید سنگ آهک پیربکران
     میزان تولید این مجتمع طی 10 ماهه سال جاری نسبت به برنامه، 5 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت،‌ با بیان این مطلب تصریح کرد: مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال، یک میلیون و 130 هزار و 404 تن آهک تولید کرد که نسبت به برنامه تولید (یک میلیون و 80 هزار تن)، حدود 50 هزار و 404 تن بیشتر افزایش تولید داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     شرکت های بزرگ سنگ آهن 21.7 میلیون تن کنسانتره تولید کردند
     میزان تولید سنگ آهن خام و کنسانتره شرکت های بزرگ معدنی طی 10 ماهه امسال، به ترتیب 7 و 2درصد رشد یافت. طی این مدت 27.7 میلیون تن سنگ آهن خام و 21.7 میلیون تن سنگ آهن کنسانتره تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     اجرای 24 طرح توسعه ای توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی

     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: 24 طرح توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و ایمپاسکو تحت مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری طرح های فعال شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بیش از70 هزار میلیارد ریال است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸