•    
    • معادن
     بزرگترین معدن روی ایران در مسیر توسعه قرار گرفت
     بزرگترین معدن سرب و روی ایران، با اقدامات انجام شده طی 3 سال گذشته، در مسیر توسعه قرار گرفت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲  
     کاهش 7درصدی نرخ تورم تولید در بخش معدن
     مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن طی یکسال منتهی به فصل پاییز امسال، با کاهش 7درصدی همراه شد. در همین حال در فصل پاییز سال 95، شاخص تورم این بخش نسبت به فصل تابستان 0.8 درصد کاهش یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰  
     رشد 5 درصدی تولید سنگ آهک پیربکران
     میزان تولید این مجتمع طی 10 ماهه سال جاری نسبت به برنامه، 5 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت،‌ با بیان این مطلب تصریح کرد: مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال، یک میلیون و 130 هزار و 404 تن آهک تولید کرد که نسبت به برنامه تولید (یک میلیون و 80 هزار تن)، حدود 50 هزار و 404 تن بیشتر افزایش تولید داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     شرکت های بزرگ سنگ آهن 21.7 میلیون تن کنسانتره تولید کردند
     میزان تولید سنگ آهن خام و کنسانتره شرکت های بزرگ معدنی طی 10 ماهه امسال، به ترتیب 7 و 2درصد رشد یافت. طی این مدت 27.7 میلیون تن سنگ آهن خام و 21.7 میلیون تن سنگ آهن کنسانتره تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     اجرای 24 طرح توسعه ای توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی

     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: 24 طرح توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و ایمپاسکو تحت مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری طرح های فعال شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بیش از70 هزار میلیارد ریال است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر آغاز شد
     کلنگ طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر در استان لرستان با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، مقامات استانی و نمایندگان مجلس به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با گرامیداشت دهه مبارکه فجر و یاد امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ظرفیت تولید سالانه طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر 150 هزار تن در سال است، گفت: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و ایمیدرو انجام می شود و در راستای سیاست های دولت برای استفاده از توانمندی شرکت های داخلی و اقتصاد مقاومتی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     ایران در بخش معدن برندسازی کند

     یک مدرس خارجی گفت: ایران برای موفقیت در کسب و کار بین المللی، در بخش معدن برندسازی کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پرفسور هاپ روئل در سمینار آموزشی کسب و کارهای بین المللی با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران بر خلاف برخی کشورها - همچون هلند که تنها گاز دارد- یکی از غنی ترین کشورها در زمینه مواد معدنی است اما برای موفقیت، باید روش مناسبی برای استفاده از این منابع ارزشمند به کار گیرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     جزئیات فراخوان چهار محدوده اکتشافی ایمیدرو
     مدیر امور اکتشاف ایمیدرو سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان فراخوان 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی‌ آغاز کرده و به زودی نیز پنجمین محدوده اکتشافی برای واگذاری، فراخوان می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغرزاده گفت: در این فراخوان عمومی، محدوده های پهنه پلی متال گلوجه زنجان، پروانه اکتشافی سنگ آهن چاه باشه 1و2 یزد، گواهی کشف آگات شکرآب اصفهان و پروانه اکتشافی طلای نیکوئیه قزوین به واجدان شرایط واگذار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     آغاز عملیات اجرایی طرح آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی فردا با حضور کرباسیان
     طرح «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» فردا با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     خیز مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برای فرآوری عناصر نادر خاکی در 2 حوزه جدید
     سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از خیز این مرکز برای فرآوری عناصر نادر خاکی منطبق بر دستاوردهای جدید اکتشافی طرح عناصر نادر در حوزه های سنگان و ایران مرکزی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با توجه به نیاز روز افزون به عناصر نادر خاکی در صنایع کشور،‌ در سال 93 طرح عناصر نادر خاکی را به طور جدی به اجرا گذاشت و در سال 94، پروژه فرآوری عناصر نادر خاکی را در منطقه ایران مرکزی به دلیل وجود ذخایر مناسب این عناصر، در مقیاس آزمایشگاهی آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶