•    
    • معادن
     اقتصاددانان از معادن سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند
     جمعی از اقتصاددانان از امروز و در برنامه ای دو روزه، با هدف آشنایی با توانمندی های بخش معدن کشور از معادن و کارخانه های فرآوری سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار با فناوری ایرانی به تولید رسید
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار کشور که با فناوری داخلی اجرا شده، به مرحله تولید رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان این خبر تصریح کرد: این طرح، از یک سو نخستین پروژه جذب سرمایه گذار ایمیدرو در دولت یازدهم است که به مرحله راه اندازی می رسد و از سوی دیگر فناوری جدیدی است که توسط شرکت خصوصی داخلی به دست آمده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸  
     نشست شرکت های بزرگ معدنی اروپا برای ورود به بازار معدن ایران
     خبرگزاری آلمانی دویچه وله گزارش داد که نمایندگان 17 شرکت حوزه صنایع و معادن، روز 13 ژانویه در شهر بوخوم آلمان برای حضور در بازار معدن ایران نشستی برگزار کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سایت اینترنتی دویچه وله در گزارشی نوشت: در این گردهمایی نمایندگانی از شرکت‌هایی از لهستان، چک و اسلواکی هم شرکت کردند. در نشست بوخوم شرکت‌های سامور، آیکوف و همچنین شرکت روهر مونتان گروپ حضور داشتند. شرکت روهر مونتان گروپ در تهران دفتر دارد و در حوزه‌های معادن، احداث تونل و سد‌سازی فعالیت می‌کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۷  
     رشد 10 درصدی تولید شمش فولاد طی 9 ماهه امسال
     میزان تولید شمش فولاد کشور طی 9 ماهه امسال، 10 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 13 میلیون و 832 هزار تن شمش فولاد تولید کردند اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 12 میلیون و 594 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۷  
     میز صدور بیمه‌نامه‌های معدنی در ۳۲ استان آغاز به کار کرد
     مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی از آغاز به کار میز صدور بیمه نامه های معدنی در 32 استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمدرضا عربی ‌مزرعه ‌شاهی در جلسه آموزشی فرآیندهای صدور انواع بیمه‌نامه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تعریف میز صندوق در استان ها به عنوان یکی از مهمترین اقدامات جدید صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با حضور نمایندگان نظام مهندسی معدن و صندوق بیمه است که در آینده، نماینده‌ای از سازمان استان نیز در این میز خواهیم داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶  
     ضرورت حضور تشکل های بخش معدن برای ایجاد تعادل زنجیره تولید
     رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: حضور تشکل های صنایع بالادستی و پایین دستی بخش معدن برای ایجاد تعادل در این زنجیره ضروری است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر در زنجیره تولید برخی محصولات حوزه معدن همچون فولاد، مس، سرب و روی و غیره تعادل وجود ندارد و برای رفع این مشکل، باید تشکل های تخصصی صنایع پایین دستی و بالادستی در چرخه معدن و صنایع معدنی نظیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشست های هم اندیشی و تخصصی برگزار کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶  
     رشد قیمت سهام شرکت های معدنی در سال 2016
     بهای محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در بازارهای جهانی طی سال 2016 میلادی با افزایش قابل توجهی مواجه شدند که این امر سبب افزایش قیمت سهام این شرکت ها شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش های اعلام شده از بورس های کامودیتی، پس از کاهش شدید قیمت محصولات معدنی طی سال های اخیر، در سال 2016 قیمت بیشتر محصولات معدن و صنایع معدنی با رشد مواجه بوده و به تدریج از رکود بزرگ سال 2008 میلادی خارج شده اند. به طوری که رشد قیمت کامودیتی ها در سال 2016 باعث شد بازارهای سهام کشورهای صادرکننده منابع معدنی و انرژی، حائز رتبه برتر دنیا شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶  
     اکتشاف و پژوهش، 2 برنامه استراتژیک شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در سال 96
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: اکتشاف و پژوهش، 2 برنامه استراتژیک این شرکت در سال 96 است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد با واگذاری برخی از شرکت های تحت پوشش خود، نقدینگی موجود را به سمت اکتشاف و پژوهش هدایت کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۵  
     وب سایت ماینینگ: دولت جدید امریکا، مانعی در سرمایه گذاری معدنی ایران محسوب نمی شود
     فعالیت دولت جدید امریکا و ترامپ،‌ مانعی در سرمایه گذاری خارجی بخش معدن در ایران ایجاد نخواهد کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل ازوب سایت ماینینگ، تحریم مجدد نیز تاثیر چندانی بر سرمایه گذاری در بخش معدن ایران نخواهد داشت. تحلیلگران BMI طی گزارشی اعلام کردند به ندرت عواملی همچون مشکلات اجرایی داخلی و قیمت های پایین مواد معدنی مانع از فعالیت سرمایه گذاران در بخش معدن ایران خواهند شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۵  
     ماینینگ: سنگ آهن و روی، پیشتاز رشد قیمت در 2016
     وب سایت ماینینگ طی گزارشی عملکرد کامودیتی های فلزات پایه در سال 2016 را منتشر کرد که در آن سنگ آ‌هن و روی پیشتاز رشد قیمت شدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۲