•    
    • اخبار عمومی
     نعمت زاده: به تحقیقات کاربردی در صنعت و معدن، بیشتر بها داده شود
     وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به تحقیقات کاربردی در بخش صنعت و معدن کشور بیشتر بها داده شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا نعمت زاده در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همه علوم به ویژه تجربی، پژوهش پایه پیشرفت است و خوشبختانه از رهبری تا اندیشمندان و تلاشگران، دانشجویان، استادان دانشگاه در خط ارتقای علم و فناوری هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     اهدای لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» به ایمیدرو
     ایمیدرو در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت، موفق به دریافت لوح تقدیر برترین های پژوهش و فناوری شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت از دستان مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سبب «طرح پیش امکان سنجی فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و دستیابی به دانش فنی تولید» لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» را دریافت کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از لنز عکاسان خبری
     دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران با حضور آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     چتر حمایتی ایران برای پوشش ریسک های سرمایه گذاری های خارجی
     مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: ایران برای پوشش ریسک های مختلف به ویژه سیاسی در سرمایه گذاری های خارجی چتر حمایتی در نظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد جمالی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: سیاست ایران در حذب، تشویق، ‌حمایت و تسهیل سرمایه گذاری های خارجی است و برای این منظور، برنامه هایی همچون مشوق های مالیاتی ( معافیت های 5 تا 13 ساله)، ویزای 3 ساله، اجازه اقامت برای سهامداران، خانواده ها و همه افراد مرتبط با امر سرمایه گذاری خارجی و غیره در نظر گرفته شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     سخنرانی مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهان در IMIS
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ( IMIS) با حضور مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهانی، از صبح فردا ( شنبه) آغاز به کار می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۹  
     گفت و گوی زنده شبکه خبر با رییس هیات عامل ایمیدرو ساعت 18.30
     گفت و گوی زنده شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی، با رییس هیات عامل ایمیدرو امروز ساعت 18.30 پخش می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ‌این گفت و گو با عنوان «طرح های دولت برای توسعه معادن» برگزار می شود که در آن مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدور به تشریح اقدامات گذشته و برنامه های جدید این بخش می پردازد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۹  
     بسیج و ظرفیت بالای آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی
     بسیج، به عنوان یکی از شاکله های درونی و برگرفته از ایمان راسخ و اعتقاد قلبی امت اسلامی به شمار می رود که از دیرباز و همزمان با ظهور اسلام تولد یافته و در میان ملت های مسلمان رشد کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۴  
     خور و بیابانک آماده سرمایه گذاری برای بخش معدن و گردشگری
     سرمایه گذاری در بخش معدن خور و بیابانک علاوه بر توسعه بخش معدن ، درامد زایی و اشتغال پایدار در منطقه را نیز از طریق توسعه صنعت توریسم به دنبال خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مدیر مالی و بازرگانی واحد پتاس خور و بیابانک در بازدید جمعی از کارشناسان ایمیدرو از این مجتمع با اشاره به پتانسیل های معدنی و گردشگری این منطقه گفت: سرمایه گذاری در این ناحیه معدنی با توجه به پتانسیل های بالقوه و منحصر به فرد مجتمع پتاس از قبیل آبشار و دهکده نمکی علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار موجب توسعه صنعت توریسم و درامدزایی در منطقه نیز خواهد شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۳  
     ارایه برنامه های جدید ایمیدرو تا یکسال آینده
     رییس هیات عامل ایمیدرو با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها و دیدار با مدیران مسوول و خبرنگاران، از برنامه های جدید ایمیدرو خبر داد و اقدامات انجام شده این سازمان در دولت تدبیر و امید را برشمرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۲۱  
     دیدار رییس هیات عامل ایمیدرو با اصحاب رسانه
     مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با مدیران مسوول و خبرنگاران دیدار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۲۰