•    
    • اخبار عمومی
     دعوت از سرمایه گذاران برای اجرای طرح بندر پارسیان
     طرح احداث بندر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان،‌ برای اجرا در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ این طرح از سرمایه گذاران دعوت کرده تا برای تهیه اسناد «پیش ارزیابی کیفی» اقدام کنند. طبق فراخوان اعلام شده، متقاضیان می توانند پیشنهادهای خود را به دو صورت «بی او تی» (ساخت، ‌بهره برداری و واگذاری) یا «ایی پی سی اف» ( طراحی و مهندسی،‌ تامین تجهیزات و ساخت،‌ همراه با تامین مالی) ارایه دهند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۱۱  
     برگزاری دوره آموزشی «روزنامه نگاری سایبر» در ایمیدرو
     دفتر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو برای خبرنگاران حوزه اقتصادی، دوره آموزشی روزنامه نگاری سایبر برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در راستای برنامه های آموزشی نوین برای طیف های مختلف مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی، آشنایی خبرنگاران با اصول خبرنویسی مدرن، تحت عنوان «روزنامه نگاری سایبر» را مورد توجه قرار داد و دوره یکروزه در روز چهارشنبه گذشته برای خبرنگاران این حوزه در ایمیدرو برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۰۸  
     ادامه تحریم‌های قبلی، اقتصاد کشور را به کجا می‌کشاند؟
     معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: مهمترین تاثیر برجام در حوزه معدن و صنایع معدنی، انتقال دانش و تکنولوژی است. مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی (ایمیدرو) در گفت وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که برخی منتقدان می‌گویند با وجود توافق برجام هنوز مشکلات و مسایل تحریم‌ها باقی مانده است،اظهارداشت:باید قبول کنیم که توافق برجام یک اتفاق بسیار بزرگ بود اما سئوال این است که اگر توافق برجام صورت نمی‌گرفت،الان وضع اقتصاد کشور چگونه بود؟ این یک واقعیت است که فراموش می‌شود. به خصوص در حوزه سیاسی بعضا اتفاق‌ها سریع فراموش می‌شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۰۳  
     انتخاب ایمیدرو به عنوان سازمان قابل تقدیر در «ایمنی، بهداشت و محیط زیست»
     سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در ارزیابی های انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان سازمان قابل تقدیر در بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) انتخاب و معرفی شد. سرپرست مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو با اعلام این خبر گفت: دفتر امور بهداشت، ایمنی ، محیط زیست و انرژی(HSEE) وزارت صنعت، معدن و تجارت ، سازمان های فعال و موفق در عملکرد در این حوزه طی سال 1394 را معرفی کرد که ایمیدرو نیز در بین این سازمان ها قرار دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۸/۰۲  
     دو انتصاب در شرکت خدمات صنعتی بازرگانی
     با صدور احکامی جداگانه از سوی مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اعضای موظف و غیرموظف هیات مدیره شرکت خدمات صنعتی بازرگانی(ICS) منصوب شدند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، با صدور احکام جدید، حجت معدودی به عنوان عضو موظف هیات مدیره شرکت خدمات صنعتی بازرگانی و حسن یونسیان به عنوان عضو غیرموظف هیات مدیره شرکت خدمات صنعتی بازرگانی به نمایندگی از شرکت ملی فولاد ایران منصوب شدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۲۷  
     تجلیل از روشندلان ایمیدرو به مناسبت روز جهانی عصای سفید
     به مناسبت روز جهانی عصای سفید، رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از روشندلان این سازمان تجلیل کرد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان روز یکشنبه از سعید آزادی، رضا نجفی و محسن طباطبایی روشندلان سازمان توسعه که در «مرکز اپراتور تلفن» مشغول به فعالیت هستند، قدردانی کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۲۵  
     تور آموزش معدنی ایمیدرو همراه با استادان خارجی
     ایمیدرو تور آموزشی معدنی همراه با مربیان مطرح بین المللی، برای استادان و دانشجویان بخش معدن برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در پایان دوره های آموزش نظری درباره مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی، با هدف تکمیل مطالب ارائه شده، بازدید از چهار معدن در استان های یزد و اصفهان را برنامه ریزی کرد و در پایان دوره ها، 90 نفر از دانش پذیران، استادان و دست اندرکاران برگزاری این دوره ها در قالب 2 گروه مجزا، عازم استان های مذکور شدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۲۵  
     برگزاری 5168 نفر ساعت، کلاس آموزشی «مدل های اکتشافی معدنی»
     ایمیدرو طی یک دوره 5 روزه و با همکاری یک شرکت خصوصی، 5168 نفر ساعت، کلاس آموزشی درباره مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو در راستای برنامه های آموزشی و استفاده از امکانات و فرصت های خارجی برای توسعه دانش فنی و انتقال تجربه های موفق مهندسی با همکاری دانشگاه ها و شرکت های معتبر بین المللی، در روزهای 10 تا 14 مهرماه امسال کارگاه های آموزش نظری و عملی را برگزار کرد که در آن، 4 نفر از استادان برجسته بین المللی در زمینه زمین شناسی اقتصادی و اکتشافات معدنی از 3 کشور برتر معدنی جهان شامل استرالیا، کانادا و آمریکا به آموزش درباره مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی پرداختند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۸  
     اهدای لوح تقدیر به نماینده ایمیدرو از سوی شورای عالی علوم،تحقیقات و فناوری
     به پاس خدمات فرهاد فرشاد از کارشناسان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ، از سوی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری لوح تقدیر به وی اهدا شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، لوح تقدیر مذکور به پاس همکاری های سازمان توسعه در ارسال به هنگام گزارش عملکرد پژوهشی و فناوری خود به سامانه سمات طی مراسمی به دکتر فرهاد فرشاد اهدا شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۴  
     تسهیلات خرید کتاب برای کارکنان به مناسبت هفته امر به معروف
     رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، تسهیلات خرید کتاب تا میزان 250 هزار تومان پرداخت می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حجت الاسلام و المسلمین محمود اخلاقی نیا افزود: همکاران می توانند در سومین روز از هفته مذکور با عنوان" سلامت محیط اداری" با خرید کتاب تا میزان 250 هزار تومان با تحویل فاکتور معادل 60 درصد بهای آن از تسهیلات ایمیدرو بهره مند شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۳