•    
    • اخبار عمومی
     آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر
     هفته امر به معروف و نهی منکر از 12 تا 18 مهر ماه جاری برگزار می شود. به گزارش شورای امر به معروف و نهی از منکر ایمیدرو در جلسه این شورا، برنامه های اجرایی هفته یاد شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۲  
     ابلاغ شرایط جدید سرمایه گذاری سازمان های توسعه ای
     رئیس جمهور شرایط جدید دولت برای سرمایه گذاری در «مناطق کمتر توسعه یافته» و «صنایع پیشرفته یا خطر پذیر» از طریق سازمان‌های توسعه ای را ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حسن روحانی در بخشی از ابلاغیه به وزرای اقتصاد، صنعت و رئیس سازمان برنامه و بودجه، قانون اصلاح مواد ۳، ۶ و ۲۴ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را لازم‌الاجرا دانست.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۲  
     ارتقای جایگاه شرکت های ایرانی از الزامات ایمیدرو در قراردادهای خارجی
     رییس هیات عامل ایمیدرو به تشریح چگونگی ارتقای جایگاه شرکت های ایرانی در قراردادهای ایمیدرو با شرکت های خارجی پرداخت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که در دیداری با مسوولان خبرگزاری تسنیم سخن می گفت، درباره شرایط قراردادهای این سازمان با شرکت های خارجی گفت: طبق مذاکرات و توافقات انجام شده با طرف های خارجی، در تمامی قراردادها، موضوع انتقال دانش فنی به داخل کشور یکی از بندهای مهم همکاری ها به شمار می آید. مهدی کرباسیان به ذکر مثالی از طرح های استانی فولاد پرداخت و یادآور شد: در گذشته و زمان انعقاد قرارداد اجرای طرح های استانی فولاد، سهم طرف چینی در ماشین آلات به 65درصد و سهم طرف های ایرانی به 35درصد می رسید اما طی سال های اخیر، توانستیم سهم طرف چینی را به زیر 50درصد کاهش دهیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۱  
     آغاز نخستین دوره آموزشی بین المللی مدل های زمین شناسی و اکتشافی در ایمیدرو
     نخستین دوره آموزشی بین المللی مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی در ایمیدرو آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، نخستین دوره آموزشی بین المللی مدل های زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی با حضور استادان برجسته جهانی و با حمایت دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از صبح امروز آغاز شد و تا 5 روز (16 مهرماه) ادامه دارد. طبق برنامه زمان بندی شده،‌ دوره های آموزشی بین المللی مدل های زمین شناسی و اکتشافی، روز شنبه به موضوع «کانسارهای طلای کوه زایی»، یکشنبه «کانسارهای پرفیری»، دوشنبه «کانسارهای اپی ترمال»، سه شنبه «کانسارهای ماسیو سولفاید ولکانوژنیک» و روز چهارشنبه به موضوع «کانسارهای سرب و روی تیپ دره می سی سی پی» پرداخته می شود. استادان این دوره های آموزشی، پرفسور ریچارد گلدفارب، پرفسور جرمی ریچاردز، پرفسور دیوید هیوستون و پرفسور دیوید لیچ هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۱۰  
     برگزاری جلسه تقدیر از ایثارگران ایمیدرو
     جلسه تقدیر و پاسداشت از ایثارگران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با حضور رییس هیات عامل این سازمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در این نشست که جمعی از ایثارگران و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و رییس شورای فرهنگی ایمیدرو، حضور داشتند، مهدی کرباسیان،‌ ساختن ایرانی آباد، توسعه اشتغال و رفع محرومیت در کشور را نوعی جهاد در عرصه اقتصادی کشور دانست.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۰۶  
     سرپرست منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس منصوب شد
     با حکم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو، سرپرست جدید منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس منصوب شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو در حکمی حسن خلج طهرانی را به عنوان سرپرست جدید منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس جایگزین عبدالمجید عبدلی زاده کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۰۵  
     انتصاب سرپرست مرکز تحقیقات مواد معدنی غرب کشور
     با صدور حکمی از سوی مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمدجعفر عظمایی به عنوان سرپرست مرکز تحقیقات مواد معدنی غرب کشور – مرکز پایلوت تولید آلومینا از نفلین سینیت آذرشهر منصوب شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، نامبرده همچنین در حکم دیگری به عنوان سرپرست طرح کمک به تامین زیربناهای واحد تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب منصوب شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۰۵  
     تصویب صورت های مالی سال 94 ایمیدرو در موعد قانونی
     جلسه مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو در 1394 به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور اعضای مجمع و بازرسان قانونی برگزار شد و صورت های مالی سال مذکور به تصویب رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۰۴  
     آموزش نخستین گروه مهندسان افغان در مرکز تحقیقات فرآوری معدنی
     سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: نخستین گروه مهندسان معدنی افغان دراین مرکزتحت آموزش قرار گرفتند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: در چارچوب تفاهم نامه انجام شده در سفر رئس هیات عامل ایمیدرو به کشور افغانستان و با پیگیری مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری این سازمان، نخستین گروه 12 نفره از مهندسان افغان به مدت 4 هفته در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و واحدهای زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تحت آموزش عملی در محیط کار قرار گرفتند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۷/۰۴  
     مجمع سالانه ایمیدرو شنبه سوم مهر ماه برگزار می شود
     مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو در روز شنبه سوم مهر ماه جاری برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ پیشتر قرار بود مجمع سالانه این سازمان، روز چهارشنبه 31 شهریور برگزار شود که برای حضور حداکثری اعضا، این رویداد، به روز سوم مهر ماه موکول شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۳۰