•    
    • اخبار عمومی
     ایسنا: بازخورد مثبت عملکرد ایمیدرو از سوی معاون اول رییس جمهور
     فعال‌سازی ۱۵ طرح معدنی راکد، تعریف ۲۳ طرح معدنی جدید و همچنین عملیاتی شدن ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف معدنی تا به امروز، اقداماتی بودند که در صدر گزارش عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در سه سال گذشته قرار گرفتند. به گزارش ایسنا، در حالی که بیش از سه سال از عمر دولت می گذرد، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران عملکرد و فعالیت های خود در سه سال دولت یازدهم را در دو بخش «توسعه» و «توانمندسازی»، در اختیار معاون اول رییس جمهور قرار داد که با بازخورد مثبتی از سوی این مقام ارشد دولتی همراه بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۲۳  
     برگزاری مجمع سالانه ایمیدرو در 31 شهریور ماه
     مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو در موعد مقرر قانونی و در روز 31شهریور ماه جاری برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مدیر امور مجامع این سازمان با اعلام خبر فوق افزود: طی 7 سال گذشته این برای نخستین بار است که مجمع سالانه ایمیدرو در زمان قانونی انجام می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۲۳  
     برگزاری دوره‌ها و کارگاه های بین المللی اکتشاف تیپ های کانساری؛ 10 مهر
     برای نخستین بار دوره‌ها و کارگاه های آموزشی بین المللی اکتشاف تیپ های کانساری در منطقه خاورمیانه از 10 تا 16 مهر امسال باحضور استادان برجسته بین المللی در ایران برگزار می شود
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۲۱  
     انتصاب نادر کرم نژاد به عضویت هیات مدیره صندوق بیمه معدنی
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با رعایت اصلاحیه قانون تجارت و با صدور حکمی، «نادر کرم نژاد» را به عنوان عضو موظف هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در این حکم آورده است: «به منظــور رعایت مـاده 110 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفندماه 1347، به موجب این حکم به عنوان عضو موظـف هیأت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به نمایندگی از شرکت ملی فولاد ایران منصوب می شوید تا در چارچوب سیاست های سازمان و قوانین و مقررات مربوطه انجام وظیفه کنید. امید است با اتکال به خداوند در انجام امور محوله و در راستای اهداف سازمان با رعایت اصول قانون مداری و توجه به اهداف دولت تدبیر و امید در جهت اعتدال گرایی، در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.»
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۲۰  
     برگزاری سمینار آموزشی چالش ها و فرصت های پیش‌روی ایران در بازارهای بین‌المللی
     سمینار آموزشی چالش ها و فرصت های پیش ‌روی ایران در بازارهای بین‌المللی از سوی ایمیدرو برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، در راستای برنامه استفاده از امکانات و فرصت های خارجی برای گسترش دانش فنی و انتقال تجارب موفق مهندسی با همکاری دانشگاه‌ها و شرکت‌های معتبر بین‌المللی، سمینار آموزشی چالش ها و فرصت های پیش‌روی ایران در بازارهای بین‌المللی را برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۱۴  
     برگزاری دوره آشنایی با رویکردهای حل مساله در ایمیدرو
     دوره آموزشی آشنایی با رویکردهای حل مساله و تولید ناب از سوی دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اذعان به ضرورت ارتقای بهره وری سازمانی و آشنایی کارکنان این سازمان، دوره آموزشی 2 روزه آشنایی با رویکردهای حل مساله و تولید ناب را برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۶/۰۸  
     انتصاب پیرمرادی به عنوان مدیر مجتمع سنگ آهن سیرجان
     مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با صدور حکمی سعید پیرمرادی را به عنوان مدیر مجتمع سنگ اهن سیرجان منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ وجیه ا... جعفری این حکم را به استناد آیین نامه اجرایی نحوه اداره طرح های در حال بهره برداری و تفاهمنامه 15 آذر 93 صادر کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۵/۲۶  
     صعود کارشناس ایمیدرو به سه قله بلند ایران
     کارشناس مدیریت منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو به 3 قله بلند ایران صعود و و پرچم ایمیدرو را بر فراز قله های بلند ایران برافراشته کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مریم پارسایی، با اشاره به اینکه از ابتدای شروع برنامه های سبک کوهپیمایی در سال 90 همراه با تیم کوهنوردی ایمیدرو، آرزوی صعود سه قله بلند ایران شامل دماوند، علم کوه و سبلان طی سه هفته متوالی را داشته، گفت: هرسال به دلایلی، امکان صعود به این قله ها بطور متوالی فراهم نمی‌شد اما در نهایت مرداد امسال تواستم به این اهداف نائل آیم و درنتیجه، طی 3 هفته متوالی، به قله های مذکور صعود کردم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۵/۲۰  
     برنامه ایمیدرو برای آموزش همه سطوح نیروی انسانی بخش معدن
     ایمیدرو با سرمایه گذاری، مشارکت و بهره گیری از امکانات داخلی و بین المللی، برای آموزش همه سطوح نیروی انسانی بخش معدن کشور برنامه دارد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شمس الدین سیاسی راد مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان این مطلب اظهار داشت: نخستین برنامه آموزش نیروی انسانی بخش معدن، مربوط به کارگران بخش خصوصی است که با همکاری سازمان های آموزش فنی حرفه ای کشور و نظام مهندسی معدن از سال گذشته در مقیاس محدود و آزمایشی در 7 استان انجام شد و امسال در 31 استان کشور دوره های آموزشی برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۵/۱۸  
     آماده واگذاری سهم ایمیدرو به بخش خصوصی در طرح های توسعه ای هستیم
     رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: چنانچه فعالان بخش خصوصی آماده حضور در طرح های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی باشند، سهم ایمیدرو را در همه مذاکرات کم می‌کنیم و حتی اجازه می‌دهیم، این شرکت‌ها در مذاکرات جایگزین شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۵/۱۶