•    
    • اخبار عمومی
     برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با حوزه معدن و صنایع معدنی برای خبرنگاران
     ایمیدرو نخستین دوره آموزشی تحت عنوان«آشنایی با حوزه معدن و صنایع معدنی در دنیا و تحلیل بازار استراتژی معدن و صنایع معدنی» را برای خبرنگاران حوزه اقتصادی برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۵  
     تاکید کرباسیان بر مدیریت اقتضایی در اقتصاد کشور
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به تنوع فرهنگی ایران، «مدیریت اقتضایی» از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در دیدارجمعی از دانشجویان رشته مدیریت دانشگاه تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳  
     رونمایی از منشور حقوق شهروندی از سوی رییس جمهوری
     متن کامل منشور حقوق شهروندی امروز از سوی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری،‌ رونمایی شد. امروز بیست و نهم آذرماه 1395 در همایش قانون اساسی و حقوق ملت با حضور رئیس جمهوری و جمعی از وکلا، حقوق دانان و استادان دانشگاه و کارشناسان، منشور حقوق شهروندی رونمایی و به امضای دکتر روحانی رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹  
     ارتباطات علمی و فناوری ایمیدرو برای توسعه پایدار و دانش بنیان گسترش می یابد
     ایمیدرو با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در زمینه گسترش ارتباطات علمی و فناوری و برای توسعه پایدار و دانش بنیان کشور تفاهم نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در جلسه اختتامیه هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار، امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندسازی به نمایندگی از «ایمیدرو» و محمد حسن انتظاری معاون نوآوری، تجاری سازی و انتقال فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به نمایندگی از آن «سازمان»، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹  
     نعمت زاده: به تحقیقات کاربردی در صنعت و معدن، بیشتر بها داده شود
     وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به تحقیقات کاربردی در بخش صنعت و معدن کشور بیشتر بها داده شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا نعمت زاده در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همه علوم به ویژه تجربی، پژوهش پایه پیشرفت است و خوشبختانه از رهبری تا اندیشمندان و تلاشگران، دانشجویان، استادان دانشگاه در خط ارتقای علم و فناوری هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     اهدای لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» به ایمیدرو
     ایمیدرو در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت، موفق به دریافت لوح تقدیر برترین های پژوهش و فناوری شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت از دستان مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سبب «طرح پیش امکان سنجی فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و دستیابی به دانش فنی تولید» لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» را دریافت کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از لنز عکاسان خبری
     دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران با حضور آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     چتر حمایتی ایران برای پوشش ریسک های سرمایه گذاری های خارجی
     مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: ایران برای پوشش ریسک های مختلف به ویژه سیاسی در سرمایه گذاری های خارجی چتر حمایتی در نظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد جمالی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: سیاست ایران در حذب، تشویق، ‌حمایت و تسهیل سرمایه گذاری های خارجی است و برای این منظور، برنامه هایی همچون مشوق های مالیاتی ( معافیت های 5 تا 13 ساله)، ویزای 3 ساله، اجازه اقامت برای سهامداران، خانواده ها و همه افراد مرتبط با امر سرمایه گذاری خارجی و غیره در نظر گرفته شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     سخنرانی مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهان در IMIS
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ( IMIS) با حضور مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهانی، از صبح فردا ( شنبه) آغاز به کار می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۹  
     گفت و گوی زنده شبکه خبر با رییس هیات عامل ایمیدرو ساعت 18.30
     گفت و گوی زنده شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی، با رییس هیات عامل ایمیدرو امروز ساعت 18.30 پخش می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ‌این گفت و گو با عنوان «طرح های دولت برای توسعه معادن» برگزار می شود که در آن مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدور به تشریح اقدامات گذشته و برنامه های جدید این بخش می پردازد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۹